Jak przygotować atrakcyjną ofertą wynajmu apartamentu?

Większość właścicieli mieszkań zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma pierwsze wrażenie. Odpowiednie przygotowanie oferty apartamentu ma ogromny wpływ na ilość osób zainteresowanych jego wynajmem. Nawet najciekawszy apartament bez dobrze przygotowanej oferty nie spotka się z zainteresowaniem. Wbrew pozorom odpowiednie przygotowanie oferty wynajmu nie jest proste, wymaga odpowiedniej wiedzy na temat nieruchomości oraz aktualnego rynku, a także zmysłu estetycznego.

Jak powinna wyglądać dobrze przygotowana oferta wynajmu apartamentu?

Pierwszą, podstawową cechą przyciągającą potencjalnych klientów są dobrze wykonane zdjęcia. Warto poświęcić dłuższą chwilę na ich wykonanie, dzięki czemu przyszli wynajmujący będą mieli możliwość zapoznania się z wyglądem mieszkania i rozmieszczeniem pomieszczeń. Niewyraźne, rozmazane zdjęcia nie są najlepiej odbierane przez osoby poszukujące apartamentu.

Podczas robienia zdjęć należy zadbać o to, aby apartament był uporządkowany. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z homestagingu, czyli wsparcia specjalistów w drobnych pracach i zaaranżowaniu wnętrza w taki sposób, aby prezentowało się ono jak najlepiej. Dzięki temu wszelkie zalety apartamentu zostaną podkreślone, natomiast wady możliwie zniwelowane. Apartament wykończony w nowoczesnym stylu zdecydowanie przyciągnie więcej osób niż mieszkanie z losowymi meblami.

Co zawrzeć w ofercie wynajmu apartamentu, aby przyciągała potencjalnych klientów?

Podczas tworzenia ogłoszenia o ofercie wynajmu mieszkania, warto postawić na konkrety. Opis powinien zawierać podstawowe informacje na temat mieszkania: jego metraż, piętro, typ budynku, standard, czynsz wynajmu, wyposażenie, dostępność, a także dodatkowe opłaty. Warto dodać informację na temat parkingu, dostępnych mediów czy też pobliskich atrakcji. Jeżeli zwierzęta nie są akceptowane w apartamencie, również warto dodać tę informację w ogłoszeniu.

W dalszej części warto wspomnieć o atutach tego apartamentu. Należy pamiętać, że nadmierne podkreślanie i wyszukiwanie zalet na siłę może zostać odebrane przez potencjalnych wynajmujących jako próba wynajmu mieszkania za wszelką cenę. Bardzo ważne jest również, aby nie ukrywać wad, ponieważ prędzej czy później wyjdą na jaw, powodując nieprzyjemne sytuacje.

Dobrze, przejrzyście napisane ogłoszenie oraz dobrze wykonane zdjęcia są kluczem do szybkiego wynajęcia apartamentu w korzystnej cenie. Skorzystanie z usług home stagingu pozwoli na uporządkowanie mieszkania w taki sposób, aby zdjęcia przykuwały uwagę potencjalnych wynajmujących, co przełoży się z pewnością także na kwotę, za jaką zostanie wynajęty apartament.