Co należy rozumieć pod pojęciem home staging?

Nieruchomości są obecnie jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych inwestycji. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania, które ma zostać wynajęte i na siebie zarabiać. Niektórzy decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, a wolne mieszkanie postanawiają wynająć, żeby nie stało puste, lub po prostu sprzedać. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku, kiedy mieszkanie jest dziedziczone po kimś bliskim. Obecnie rynek nieruchomości jest naprawdę bogaty, więc aby szybko wynająć mieszkanie za satysfakcjonującą kwotę, warto skorzystać z home stagingu.

Czym w ogóle jest homestaging i kto powinien z niego skorzystać?

Zgodnie z definicją home staging jest grupą działań, które mają przygotować mieszkanie do wynajmu lub sprzedaży. Dzięki temu podnosi się wartość mieszkania, a czas realizacji transakcji jest znacząco krótszy. Wbrew pozorom homestaging nie wymaga ogromnego nakładu pieniędzy, lecz doświadczenia i umiejętności wydobycia potencjału z mieszkania oraz podkreślenia jego mocnych cech. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest ogromnie ważne, a home staging pomaga zaprezentować mieszkanie w jak najlepszym świetle.

Warto pamiętać, że ta usługa nie ma na celu oszukania klientów i zatajenia jakichkolwiek  mankamentów mieszkania. Podczas tej usługi usterki i braki nie są ukrywane, lecz naprawiane. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą podnieść wartość swojej nieruchomości, szybko wynająć lub sprzedać mieszkanie, poprawić wygląd mieszkania lub w sytuacjach, kiedy mieszkanie od dłuższego czasu jest wystawione na sprzedaż lub wynajem, bez żadnych efektów.

W niektórych mieszkaniach samo odmalowanie ścian oraz przearanżowanie wnętrz pozwala na ogromną zmianę wyglądu. Chociaż w teorii każdy może podjąć się tych zadań, zlecenie ich profesjonaliście pozwala na stworzenie wnętrz zgodnych z aktualnymi trendami, odświeżenie jego wyglądu oraz dopasowanie do jak największej grupy odbiorców. Dzięki zatrudnieniu osoby z zewnątrz zyskuje się świeże, obiektywne spojrzenie na całe mieszkanie, które również ułatwia przeprowadzenie prac porządkowych oraz zmian wystroju.